به نقل از کانال Rustavi2:  هیئت دولت گرجستان روز گذشته تشکیل جلسه داد. در این جلسه نخست وزیر  با جمع بندی پارامترهای کلان اقتصادی در سال 2011 به رشد صادرات در دسامبر گذشته تأکید کرد.

نخست وزیر در ابتدای جلسه بیان داشت که محاسبات مربوط به آمار هنوز پایان نیافته و گروه آماری مشغول مطالعه بر روی آن است، با این حال او تصریح کرد که شاخص رشد اقتصادی 6.8 درصد بوده و نه 6.5 درصد که قبلاً اعلام شده است.

گیلاوری گفت ماه دسامبر گذشته ماه بسیار موفقی برای اقتصاد گرجستان بوده است و به عنوان مثال صادرات 39% و واردات 34% افزایش داشته است. صادرات خودرو و و انواع آجیل به مانند واردات مواد ساختمانی و کامپیوتر از رشد خوبی برخوردار بوده است.


برچسب‌ها: گرجستان, اقتصاد, رشد اقتصادی, صادرات, واردات
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۲۹ و ساعت 10:50 |

به نقل از کانال تلویزیونی Rustavi2 روزنامه معروف ایتالیایی Style مقاله ای را راجع به وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان «ورا کوبالیا» منتشر کرده است.

خانم استفانو مونته فیوره، جوانترین وزیر  گرجستان را به عنولن زیباترین وزیر اقتصاد جهان که در پروسه تبدیل گرجستان از یک جمهوری سابق شوروی به یک کشور اروپایی تلاش می کند، توصیف کرده است.

روزنامه نگار در حین مصاحبه با وزیر اقتصاد از کمی سن وزیر اقتصاد ابراز حیرت کرد و خانم کوبالیا بیان داشت که رئیس جمهور می خواست در تیم خود شخصی را داشته باشد که هیچگونه ارتباط یا پیوندی با رژیم سابق نداشته باشد.

خانم مونته فیوره همچنین درباره اصلاحات پس از انقلاب رز  در سال 2003 سئوالاتی مطرح کرد و تأکید کرد از زمان به عهده گرفتن  وزارت امور اقتصادی از سوی ایشان تولید ناخالص داخلی 6/4 درصد رشد داشته است.

خانم کوبالیا گفت که اولویت کشور تشویق و تسهیل کسب و کار ، کشاورزی و توریسم است.

روابط گرجستان و روسیه از دیگر موضوعات مورد علاقه در طول مصاحبه بود.


برچسب‌ها: گرجستان, اخبار اقتصادی گرچستان, وزیر اقتصاد گرجستان
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۲۷ و ساعت 11:2 |
تلویزیون Rustavi2 برنامه ای را به عنوان "پیک کسب و کار" (“Business Courier”).در حال پخش دارد که در آن گزارش و تجزیه تحلیل از مسائل عمده کسب و کار  و بیزینس امروز  با تأکید بر رویدادهای اخیر، توسعه کسب و کار، چشم انداز بازار و همچنین فرصت های نو  ارائه می دهد. اخبار کسب و کار را به صورت جامع و دقیق، از کسب کار خرد تا کلان، تجزیه و تحلیل می کند. . سیاست های اقتصادی دولت را توضیح و راهکارهای توسعه کسب و کار را تبیین می کند.این برنامه هر روز به غیر از روزهای شنبه و یکشنبه رأس ساعت 13:00 از کانال Rustavi 2 پخش می شود.


برچسب‌ها: کسب و کار, گرجستان, اخبار اقتصادی گرچستان, پیک کسب و کار گرجستان
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۲۵ و ساعت 11:21 |

دولت گرجستان به تحريم عليه ايران نپيوسته است .

اين بدان معني است بانكهاي بين المللي كشور گرجستان براي ايرانيان همچون شهروندان خود حساب باز مي كنند و كارتهاي ويزا كارت و مستر كارت در اختيار ايرانيان قرارمي دهند .

بانكهاي اين كشور براي ايرانيان اقدام به گشايش اعتبار يا lc مي كنند .

ايرانيان مي توانند در كشور زيباي گرجستان اقدام به ثبت شركت كرده و اقامت بگبرند و بدون نياز به ويزا با اين كشور رفت و آمد كنند. هفته اي چندين پرواز بين ايران و گرجستان برقرار است .


برچسب‌ها: گرجستان, ايران, واردات و صادرات به گرجستان, تحريم, گشايش اعتبار, ثبت شركت
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۲۴ و ساعت 17:39 |
- استاندارد لازم

استانداردهاي شوروي سابق که حدود 26000 عدد بوده اند، هنوز در گرجستان وجوددارند اما در عمل هر محصولي که استاندارد کشورهاي اروپايي، آمريکايي و کشورهاي مشترک المنافع را داشته باشد، هيچ گونه مشکلي در بازار گرجستان نخواهد داشت.استانداردهاي پذيرفته شده در ايران نيز قابل استفاده در گرجستان مي باشند.

- ارزيابي و آزمايش

مسئوليت اجراي آزمايش بر روي کالاهايي که نياز به طي مراحل ارزيابي دارند، بر عهده مرکز اعتبارگذاري دولتي گرجستان  است. زمان مورد نياز براي آزمايش محصولات موردنظر براي اعطاء گواهي بستگي به نوع جنس دارد. قانون محدوديت زماني خاصي براي آن تعيين نکرده است.

- براي داشتن كسب و كاري مطمئن در كشور زيباي گرجستان با ما مشورت كنيد.

- استفاده از مطالب اين وبلاگ با ذكر منبع بلامانع است .


برچسب‌ها: گرجستان, واردات و صادرات به گرجستان, الزامات صادرات و واردات به گرجستان, استاندارد لازم براي صادرات و واردات گرجستان
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۲۲ و ساعت 14:33 |
تيم ملي جودو با تصميم كادر فني اين تيم با تركيبي كامل در جام جهاني گرجستان به روي تاتامي خواهد رفت.
پيش از اين قرار بود فقط چهار عضو تيم ملي كه به دنبال كسب مجوز حضور در المپيك 2012 لندن هستند در اين مسابقات حضور يابند كه در پي تصميم جديد پنج جودوكاي ديگر به جمع مسافران تفليس اضافه شدند.
محمدرضا رودكي، علي معلومات، امير قاسمي‌نژاد و جواد محجوب جودوكاهايي هستند كه در رنكينگ فدراسيون جهاني قرار داشته و براي كسب سهميه المپيك تلاش مي‌كنند و در جام جهاني گرجستان نيز حضور خواهد داشت.
جام جهاني گرجستان، هفتم و هشتم بهمن در تفليس برگزار خواهد شد.برچسب‌ها: جام جهانی, جودو, گرجستان, تفلیس
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۲۰ و ساعت 16:16 |

نسل جديد اين کشور که اغلب درکشورهاي غربي تحصيل کرده و به مقررات و فنون مذاکره آشنايي دارند به زمان و مکان مذاکره اهميت خاصي مي دهند. شفافيت در هر مذاکره در به نتيجه رسيدن آن کمک شايان توجهي مي نمايد. لذا استفاده از اين روش ميتواند در اين کشور نيز مثبت باشد اما در برخي موارد و تا به نتيجه رسيدن مذاکرات، مناسب است برخي مسائل پوشيده باقي بماند.

يکي از رسومي که اغلب در ملاقاتهاي رسمي به آن توجه خاص مي شود، تبادل هدايااست. هدايا اغلب از محصولات فرهنگي کشورها انتخاب ميگردد تا ضمن اداي احترام به طرف مقابل، به اشائه فرهنگ کشور مطبوع خود نيز مبادرت نمايند. در فرهنگ مردمگرجستان نيز اعطاء هدايا از جايگاه ويژه اي برخوردار است و تبادل هدايا در ملاقات اوليه مي تواند بر اذهان آنها تأثير مثبتي داشته باشد.

- ما به شما كمك مي كنيم تا روشهاي كسب درآمد در كشور گرجستان را به خوبي بشناسيد و از آنها استفاده كنيد.استفاده از مترجمين مجرب ما شمارا در رسيدن به بهترين نتيجه در مذاكراتتان كمك مي كند .

- استفاده از مطالب اين وبلاگ با ذكر منبع بلامانع است .


برچسب‌ها: گرجستان, آداب مذاكره با گرجيها, فنون مذاكره
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۲۰ و ساعت 10:10 |

دوستان عزیز در این مطلب شما را با سایت کتابخانه آنلاین آشنا می کنیم این سایت به زبان گرجی است و کسانی که تمایل دارند می توانند به این سایت مراجعه کرده و کتاب ها را به صورت رایگان و آنلاین مطالعه نمایند. یکی از کتاب های جدیدی که به این سایت اضافه شده است کتاب اطلاعات و اصطلاحات علمی به زبان گرجی هست که با رسم شکل و عکس توضیح داده شده. این کتابخانه آنلاین به خصوص بررای کسانی که به زبان گرجی آشنا هستند بسیار مفید فایده خواهد بود.

کسانی که علاقمند هستند می توانند به آدرس اینترنتی   http://elibrary.emis.ge/ge و یا به لینک زیر مراجعه نمایند.

کتابخانه آنلاین


برچسب‌ها: کتابخانه آنلاین, زبان گرجی, کتاب, گرجستان
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۸ و ساعت 16:24 |

خواننده ایتالیایی توتو کوتونیو در پارک گلدنی کنسرت اجرا خواهد کرد..

خواننده ایتالیایی امروز  7 ژانویه در پارک گلدانی به مناسبت آغاز سال نو  به طور رایگان کنسرت اجرا خواهد کرد.  شروع این کنسرت رآس شاعت 19:00 خواهد بود. این خواننده مطرح ایتالیایی در سال 2007  نیز در گرجستان کنسرتی را ترتیب داده بود.


+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۷ و ساعت 12:8 |
گرجستان رو به جلو حرکت می کند و هیچ کس قادر نخواهد بود کشور را به گذشته بازگرداند. این سخنان را رئیس جمهور گرجستان در جمع افرادی که برای افتتاح بیمارستانی در شهر مارنئولی حاضر شده بودند بیان داشت. ساکاشویلی در ادامه بیان کرد ما هر روز برای شما فعالیت می کنیم. فعالیت های ما برای این بابت نیست که یک فرد چاپلوس و متکبر مرا تحسین کند.یا کشورهای خارجی راجع به ما چه خواهند گفت اگر چه کشور ما در سطح جهانی دارای اعتبار زیادی است. اعتبار کشور ما برای این است که دولتمردان ما به فکر مردم و خدمت به مردم و ریشه کن کردن فساد هستند. هیچ کس نمی تواند ما را از هدفی که داریم منحرف و یا منصرف کندو هیچ کس نمی تواند ما را به گذشته بازگرداند.جامعه گرجستان اسب نیست که کسی افسار بر او ببندد اگر کسی این خیال را در سر بپروراند اسب سرکش چنین سواری را به زمین خواهد زد. جامعه ما با عزت به پیش می رود.

+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۷ و ساعت 11:46 |
ظرفیت تکمیل شده است لطفا راجع به تور تماس نگیرید

PARISHA GROUP برگزار مي كند

 

براي اقدام براي  ثبت شركت ، اخذ اقامت ، آشنايي با فرصتهاي سرمايه گذاري جديد گرجستان ، رزرو هتل و آپارتمانهايي متناسب با بودجه شما در تعطيلات نوروزي  .......تماس بگيريد

۰۹۱۲۲۰۴۰۳۹۷ تهران

۰۰۹۹۵۵۵۷۳۱۱۴۹۰ تفليس

تور ویژه نوروز ۹۱

شاد و متفاوت

كنسرت نوروزي تفليس - گرجستان

تركيب تور :                 4 شب تفليس  + 3 شب باتومي

و

4 شب تفليس

هوايي :   - هتل 5 ستاره راديسون - و هتل سه ستاره

              

زميني :    - هتل 5 ستاره راديسون - و هتل سه ستاره

            

خدمات :

بليط هواپيماي آتا ، اقامت در هتل 5 ستاره بين المللي راديسون بلو به همراه صبحانه ، ترانسفر فرودگاهي و بين شهري ، 1 روز گشت كامل تفليس به همراه ناهار ، راهنماي مجرب از تهران در تورزميني و راهنماي مستقر در گرجستان در تورهوايي .

وب سايت هتل راديسون بلو : هتل 5 ستاره راديسون - كليك كنيد


هتل رادیسون بلو (تفلیس)


هتل رادیسون بلو (باتومی)

برنامه پرواز :

IKA TBS 5453 16:15 18:15

TBS IKA 5454 19:15 20:30


جهت كسب اطلاعات بيشتر و مشاوره حضوري رايگان تماس بگيريد  :

تهران : 09122040397 ( 9 صبح تا ساعت 23 )

09389005919

تهران – خ وليعصر - بالاتر از پارك ساعي - نرسيده به توانير - بن بست مريم - پلاك 1 - طبقه 2- واحد 4

گرجستان : ۰۰۹۹۵۵۵۷۳۱۱۴۹۰


برچسب‌ها: تورنوروزي, نوروز 91, گرجستان, تفليس, باتومي, بورجومي, تور نوروزي گرجستان, Georgia
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۳ و ساعت 15:15 |

هرزماني كه به كشور زيبا و ديدني گرجستان سفر مي كنيد روي خدمات ما براي- خريد و رزرو بليط ايرلاينهاي جورجين و آتا - ترانسفر فرودگاهي – اجاره آپارتمان – رزروهتل – اخذاقامت گرجستان – ثبت شركت – بازكردن حساب بانكي -  خريد املاك و مستقلات و... حساب كنيد

ما بهترين خدمات را با مناسبترين قيمت ارائه مي كنيم

تلفن ايران :09122040397


برچسب‌ها: آپارتمان, تفلیس, گرجستان, اجاره آپارتمان در گرجستان, بازكردن حساب بانكي درگرجستان, رزروهتل, تورگرجستان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۲ و ساعت 10:1 |

هرزماني كه به كشور زيبا و ديدني گرجستان سفر مي كنيد روي خدمات ما براي- خريد و رزرو بليط ايرلاينهاي جورجين و آتا - ترانسفر فرودگاهي – اجاره آپارتمان – رزروهتل – اخذاقامت گرجستان – ثبت شركت – بازكردن حساب بانكي – ترجمه آن لاين مذاكرات شما ( گرجي به فارسي – انگليسي به فارسي – روسي به فارسي ) – خريد املاك و مستقلات و... حساب كنيد

ما بهترين خدمات را با مناسبترين قيمت ارائه مي كنيم

تلفن ايران :09122040397


برچسب‌ها: آپارتمان, تفلیس, گرجستان, اجاره آپارتمان در گرجستان, بازكردن حساب بانكي درگرجستان, رزروهتل, تورگرجستان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۲ و ساعت 9:30 |

هرزماني كه به كشور زيبا و ديدني گرجستان سفر مي كنيد روي خدمات ما براي- خريد و رزرو بليط ايرلاينهاي جورجين و آتا - ترانسفر فرودگاهي – اجاره آپارتمان – گشت در تفليس -رزروهتل – اخذاقامت گرجستان – ثبت شركت – بازكردن حساب بانكي – ترجمه آن لاين مذاكرات شما ( گرجي به فارسي – انگليسي به فارسي – روسي به فارسي ) – خريد املاك و مستقلات و... حساب كنيد

ما بهترين خدمات را با مناسبترين قيمت ارائه مي كنيم

تلفن ايران :09122040397

 


برچسب‌ها: آپارتمان, تفلیس, گرجستان, اجاره آپارتمان درگرجستان, بازكردن حساب بانكي درگرجستان, رزروهتل, تورگرجستان, اخذاقامت گرجستان, ترجمه گرجي به فارسي, ترجمه روسي به فارسي, ترانسفر فرودگاهي, ترجمه انگليسي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۲ و ساعت 9:23 |

هرزماني كه به كشور زيبا و ديدني گرجستان سفر مي كنيد روي خدمات ما براي- خريد و رزرو بليط ايرلاينهاي جورجين و آتا - ترانسفر فرودگاهي – اجاره آپارتمان – گشت تفليس - رزروهتل – اخذاقامت گرجستان – ثبت شركت – بازكردن حساب بانكي – ترجمه آن لاين مذاكرات شما ( گرجي به فارسي – انگليسي به فارسي – روسي به فارسي ) – خريد املاك و مستقلات و... حساب كنيد

ما بهترين خدمات را با مناسبترين قيمت ارائه مي كنيم

تلفن ايران :09122040397


برچسب‌ها: آپارتمان, تفلیس, گرجستان, اجاره آپارتمان درگرجستان, بازكردن حساب بانكي درگرجستان, رزروهتل, تورگرجستان, اخذاقامت گرجستان, ترجمه گرجي به فارسي, ترجمه روسي به فارسي, ترانسفر فرودگاهي, ترجمه انگليسي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۲ و ساعت 9:18 |

هرزماني كه به كشور زيبا و ديدني گرجستان سفر مي كنيد روي خدمات ما براي- خريد و رزرو بليط ايرلاينهاي جورجين و آتا - ترانسفر فرودگاهي – اجاره آپارتمان – گشت تفليس - رزروهتل – اخذاقامت گرجستان – ثبت شركت – بازكردن حساب بانكي – ترجمه آن لاين مذاكرات شما ( گرجي به فارسي – انگليسي به فارسي – روسي به فارسي ) – خريد املاك و مستقلات و... حساب كنيد

ما بهترين خدمات را با مناسبترين قيمت ارائه مي كنيم

تلفن ايران :09122040397


 


برچسب‌ها: آپارتمان, تفلیس, گرجستان, اجاره آپارتمان درگرجستان, بازكردن حساب بانكي درگرجستان, رزروهتل, تورگرجستان, اخذاقامت گرجستان, ترجمه گرجي به فارسي, ترجمه روسي به فارسي, ترانسفر فرودگاهي, ترجمه انگليسي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۲ و ساعت 9:7 |

خولیو ایگلسیاس که طرفداران بسیاری دارد  بعد از ظهر 31 دسامبر در میدان اصلی شهر باتومی کنسرتي به مناسبت استقبال از سال نو میلادی اجرا  کرد.

وي براي همه آرزوي سلامت و بهروزي كرد.

خولیو ایگلسیاس، خواننده اسپانیایی همراه با گروه خود در آستانه سال نو میلادی در باتومی کنسرت اجرا کرد. بر حسب اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت موسیقی سونی، ایگلسیاس یکی از ده هنرمند پرفروش همهٔ زمان‌ها است.

+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۱ و ساعت 23:6 |

سال نو میلادی را به همگان تبریک می گوییم و امیدواریم سال جدید سالی پر از موفقیت سعادت صلح و سلامت  و بهروزی برای ایرانیان و گرجیان سراسر دنیا باشد.


გილოცავთ ახალ წელს

გვსურს 2012 წელი ყოფილიყოს პროფესიული წინსვლის და წარმატებების მომტანი ყველა ადამიანისთვის!

გისურვებთ ყველას მშვიდობას, ჯანმრთელობასა და დღეგრძელობას!


+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۱ و ساعت 22:38 |

به نقل از فارس، در مراسم تجلیل از قهرمانان سال 2011 میلادی گرجستان یک ایرانی به عنوان قهرمان سال 2011 این کشور برگزیده شد. در این مراسم که به طور زنده از شبکه ایمدی (امید) گرجستان پخش می‌شد، نیکولوز روروا وزیر فرهنگ گرجستان، احسان خزاعی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، روسای دانشگاه‌های مختلف گرجستان، مسئولین فرهنگی و هنری و بیش از دو هزار نفر از مدعوین حضور داشته و از خدمات یازده نفر از کسانیکه اقدامات شایسته‌ای را در سال 2011 از خود نشان داده‌اند تقدیر به عمل آمد.

به همین مناسبت از خدمات سعید مولیانی یکی از هموطنان فریدونشهری به خاطر فعالیت‌های آموزشی و همچنین تالیف کتب و آثار مختلف فرهنگی از جمله کتاب جایگاه گرجی‌ها در تاریخ و تمدن ایران و نیز آموزش زبان گرجی برای ایرانیان، تقدیر به عمل آمده و وزارت آموزش و علوم گرجستان نیز با اهداء جایزه از وی تجلیل کرد.

+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۱ و ساعت 16:11 |
در تعطیلات سال نو ساکنان تفلیس می توانند به مدت 3 روز به طور رایگان از وسایل حمل و نقل شهری استفاده کنند. بنا به اطلاعیه شهرداری تفلیس وسایل حمل و نقل شهری در روزهای 31 دسامبر  اول و دوم ژانویه 2012 به رایگان در اختیار ساکنان تفلیس قرار دارد. علاوه بر این متروی تفلیس در شب سال نو تا ساعت 3:00 بامداد به کار خود ادامه خواهد داد

+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۱ و ساعت 12:19 |

کنسرت بزرگ سال نو و در واقع مراسم سال نو در خیابان مرجاناشویلی برگزار شد. بازیگران و و گروه های مختلف موسیقی و خوانندگان در این مراسم باشکوه شرکت کردند. نکا سبیسکوریدزه رئیس خدمات اجتماعی و وزارت فرهنگ شهرداری تفلیس اعلام کرد قبل از برگزاری این مراسم این گروه ها به تمارین فشرده ای مشغول بودند.به گفته ایشان برنامه ویژه ای برای کودکان تا ساعت 18:00  برگزار شد و پس از آن مراسم اصلی در ساعت 23:00 برگزار شد.

(پی نوشت : ما تا روز قبل از  این مراسم در تفليس حضور داشتيم . قسمتی از  اين خیابان رابرای برگزاری این مراسم اختصاص داده بودند و به طرز بسیار زیبا و باشکوهی تزئین شده بود .پربيراه نيست  اگربگوييم  همه از قبل به استقبال سال نو میلادی رفته بودندو تفليس غرق در نور و شادي بود.)

+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۱۱ و ساعت 0:0 |

سيستم بانكي گرجستان خصوصي است و بانكهاي تجاري اين کشور عمدتاً در اختياربخش خصوصي است. بانك ملي به عنوان بانك مركزي زير نظر وزارت دارايي بر اعمال بانکهاي خصوصي نظارت دارد. بانك ملي  سياستهاي پولي و مالي كشور را تنظيم و براي تأسيس بانكهاي خصوصي مجوز صادر مي نمايد.

 اكثر بانكهاي گرجي با بانكهاي خارجي ارتباط پولي دارند. انتقال ارز توسط بانكها به تمام كشورهايي كه سيستم بانكي آنها با بانكهاي خارجي مرتبط مي باشد، انجام مي گردد. كشورهايي كه با گرجستان ارتباط مستقيم پولي و بانكي دارند، به راحتي مي توانند به طور مستقيم پول را به هر كشوري حواله نمايند.

روي خدمات ما  براي گشايش  حساب  در يكي از بهترين بانكهاي كشورگرجستان  و خريد و فروش بين المملي از طريق آن و به آساني  ،حساب كنيد .

+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۰۶ و ساعت 11:57 |

پارلمان گرجستان، بالاترين مرجع قانوني اين كشور به شمار مي رود. اين پارلمان 235 نماينده دارد كه با راي مستقيم مردم انتخاب مي شوند.

قانون اساسي گرجستان در 24 آگوست 1995 ، به تصويب پارلمان رسيد و در سالهاي 2004 و 2007 در دو نوبت اصلاح گرديد. قانوگذاري در گرجستان همانند ايران از طريق ارائه طرح از سوي نمايندگان مجلس و يا ارائه لايحه از سوي دولت انجام ميپذيرد.

- براي آگاهي از روشهاي گرفتن اقامت در كشور زيباي گرجستان ( با مناسبترين هزينه در كمترين زمان ) ، باز كردن حساب بانكي در بانكهاي بين المللي ، ثبت شركت ، آگاهي از فرصتهاي سرمايه گذاري و ... با ما تماس بگيريد.

 

+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۰۵ و ساعت 15:0 |

رئيس جمهور گرجستان، رياست قوه مجريه و فرماندهي كل قوا را در اين كشور برعهده دارد.

 وي اين سمت را با راي مستقيم مردم براي يك دوره چهار ساله به عهده ميگيرد. تمام لوايح و طرحهاي تصويب شده در پارلمان گرجستان، پس از امضاي رئيس جمهور، جهت اجرا به دستگاه هاي ذي ربط ابلاغ مي شود.

 در حال حاضر، آقاي ميخائيل ساكاشويلي رئيس جمهور گرجستان است.

+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۰۵ و ساعت 14:43 |

ارکان اصلي سيستم قضايي گرجستان مشتمل بر دادگاه عالي، دادگاه قانون اساسي،دادستاني کل و دادگاه هاي محلي مي باشد.

سيستم قضايي گرجستان در دهه گذشته تغييرات قابل توجهي را پشت سر گذاشته وقوانين متعددي در زمينه هاي مختلف به تصويب رسانده است. قانون اساسي به عنوان اولين و عالي ترين قانون اين کشور در آگوست 1995 به تصويب رسيده است. با اجراي قانون مدني در 25 نوامبر 1995 گام مهمي در مدرنيزاسيون سيستم حقوقي گرجستان برداشته شده است.

اين قانون در بردارنده قواعد مربوط به اموال و مالکيت، خانواده و روابط اشخاص است و روابط بخش خصوصي بر پايه برابري انسانها نهاده شده است.

- استفاده از مطالب اين وبلاگ با ذكر منبع بلامانع است .

- براي آگاهي و اقدام براي اقامت درگرجستان ، ثبت شركت ، سرمايه گذاري در كشور گرجستان و ... با ما تماس بگيريد.

+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۰۵ و ساعت 14:35 |

فعاليت رسانه ها اعم از راديو و تلويزيون در گرجستان آزاد است و بر اساس قانون مدني اين کشور مديريت مي گردد. در اين کشور اکثر مطبوعات در اختيار بخش خصوصي است  و توان رقابت آنها تنها ملاک ماندگاري در فضاي رقابتي مطبوعات اين کشور است. 

 در اين کشور يك شبکه تلويزيوني دولتي و هفت شبکه خصوصي فعاليت ميکنند.این شبکه ها عبار تند از: شبکه روستاوي يک ، روستاوي دو ، ايمدي ، آجاراتي وي ، پابليک تي وي .

معروف ترين روزنامه هاي اين کشور عبارتنداز 24 ساعت ،آخالي تائوبا ، آخالي ورسيا ، آليا ، کويريس پاليتارا ، رزونانس ، ساکارتلو رسپوبليکا ،جورجيا تودي  ، جورجين مسنجر ، جورجين تايمز مي باشند.

+ نوشته شده توسط پاريشا گروپ در ۹۰/۱۰/۰۳ و ساعت 11:43 |